„Ewangelia...” wraca do Katowic!

Po dwóch latach, dzięki staraniom wielu osób, wychodząc naprzeciw pragnieniom lokalnej widowni, spektakl „Ewangelia według... Kobiet” zagości znów w Katowicach. I to w samym centrum z widownią dla tysiąca osób. Wśród nich nie może zabraknąć tam właśnie Ciebie! Wydarzenie będzie miało miejsce w siedzibie Katowice Miasto Ogrodów, na Placu Sejmu Śląskiego 2, a odbędzie się 22 maja 2019 o godz. 19:00.

Dobre spektakle dojrzewają z czasem, nie inaczej jest z „Ewangelią według... Kobiet”. Dojrzałość aktorów, ich rozwój: godziny warsztatów i ćwiczeń, przekładają się na osiągnięcie znacznie wyższego poziomu ekspresji i dopracowania danej sztuki pod kątem aktorskim jak i muzycznym.

Dlaczego według kobiet? Czyżbyśmy postanowili pójść z duchem czasu, podążyć za feministycznymi trendami współczesnego świata? To pytanie nurtowało już od początku przygotowań do premiery musicalu. W wywiadzie przeprowadzonym przez Szymona Babuchowskiego, redaktora Gościa Niedzielnego, na parę dni przed premierą, Mariusz Kozubek, scenarzysta i reżyser spektaklu, odpowiedział następująco:


„Od dawna nosiłem w sobie pragnienie pokazania Ewangelii na scenie, ale nigdy nie miałem śmiałości go zrealizować – opowiada Mariusz Kozubek. – Żeby opowiedzieć taką historię, trzeba mieć klucz, który pozwoli odnieść ją do naszego życia. Ewangelię spisali mężczyźni, więc operuje męską optyką, ale przecież jest ona też o kobietach. Pan Bóg uczynił kobiety godnymi uczestnictwa w największych tajemnicach: wcielenia, ukrzyżowania, zmartwychwstania. Jezus w naszym spektaklu pojawia się obok kobiet – uzdrawia je, jest przez nie dotykany, znajduje wytchnienie w ich domu. Te kobiety przestają być postaciami zza szyby, z oleodruków. To podróż w świat koloru, dotyku, zapachów.”

(Babuchowski Szymon, Ewangelia jest kobietą, w: Gość Niedzielny 43/2016)

Bilety w cenie 30 zł, 25 zł oraz 15 zł można zakupić na Ticketportal. Dostępne są również zniżki na Kartę Dużej Rodziny oraz na bilety grupowe. Więcej informacji oraz bieżące wiadomości dostępne są na oficjalnej stronie Teatru Franciszka na portalu społecznościowym Facebook.

wyróżnione posty
ostatnie posty