Co się stanie, gdy w pełnych zaangażowania i zapału sercach kilkudziesięciu osób jednocześnie wymieszasz dwa składniki – Boga i teatr? Powstanie Rodzina pełna Miłości, gotowa do wspólnego działania.

 

To właśnie my, czyli Teatr Franciszka!

Jesteśmy Teatrem Biblijnym działającym przy Katolickiej Fundacji Młodzi Dla Młodych, który jako formę wyrażania siebie na scenie upodobał sobie głównie musical. W śpiewająco-taneczny sposób staramy się przedstawić historie biblijnych postaci, ukazując ich aktualność w dobie współczesności. Nasze spektakle są w pełni autorskie – począwszy od scenariusza, muzyki i choreografii na scenografii, kostiumach i oświetleniu kończąc. A wszystko to uzyskujemy bezinteresownym wkładem własnej pracy, zaangażowania i chęci. Właśnie dlatego nauczyliśmy się sami szyć sobie stroje czy organizować transport, aby środki finansowe – a raczej ich brak – nie były dla nas żadną przeszkodą!

Jesteśmy młodymi amatorami teatru rozwijającymi swoje pasje pod okiem zawodowców. TF to jednak nie tylko rozwój i praca nad sobą, ale także wzajemne wsparcie i radość dzielenia się sobą.