Scenariusz i reżyseria:

Muzyka:

Współpraca aranżacyjna:

Scenografia:

Choreografia:

Mariusz Kozubek

Piotr Solorz

Karol Makowski

Agnieszka Jasińska

Natalia Wysypoł

Ewangelie zostały spisane przez mężczyzn i to męski punkt widzenia po dziś dzień włada naszą wyobraźnią. A co by było, gdyby przedstawione na kartach Nowego Testamentu historie opowiedziały, a może raczej wyśpiewały, kobiety?

 

„[…] to widowisko chwilami dowcipnie i lekkie, ale kiedy trzeba – dostojne i przejmujące. Dzięki kreatywności i nowym kontekstom biblijnym aktorzy „ubrali” znane treści w oryginalny kostium. Uwspółcześnione sceny biblijne nie zniekształcają jednak prawdy Ewangelii. Ich nowa odsłona przypomina widzowi, że Jezus także i dziś może wkroczyć w jego życie”. (ks. Rafał Skitek, Gość Niedzielny)

 

Niezwykle poruszająca opowieść, pełna kobiecej wrażliwości i temperamentu, z interesującymi kreacjami wokalno-aktorskimi zaproszonych do udziału w spektaklu solistek pochodzących z różnych stron Polski oraz rewelacyjną muzyką! Występ uświetniają muzycy (band rockowy) oraz chór i orkiestra, którą tworzą uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Bytomiu.

 

Premiera musicalu odbyła się 22 października 2016 r. w Katowicach, w ramach obchodów XVI Dnia Papieskiego „Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia”.

 

Koncepcja spektaklu opiera się na pomyśle, aby dobrze znane z kart Nowego Testamentu fakty zrelacjonowały uczestniczące w opisywanych wydarzeniach kobiety. Ta nieco prowokacyjna (w zdominowanym przez mężczyzn świecie chrześcijaństwa) perspektywa pozwala w nowym świetle spojrzeć na aż nazbyt dobrze znane ewangeliczne prawdy. Czas, aby o Ewangelię upomniały się Kobiety – wszak to One z cichym oddaniem towarzyszyły Mistrzowi, stały się powierniczkami największych tajemnic – wcielenia i zmartwychwstania. Ta biblijno-kobieca perspektywa stanowi kanwę teatralnego scenariusza.