tytuł.png
postacie.png

Najnowszy spektakl Teatru Franciszka (reżyseria Mariusz Kozubek, muzyka Piotr Solorz) przeniesie widzów tym razem do ośrodka wychowawczego.

Do zarządzanego twardą ręką sierocińca trafia chłopiec, który już od pierwszych chwil wydaje się być sceptycznie nastawiony do panujących tam od wielu lat reguł. W odróżnieniu od pozostałych, pozbawionych własnej tożsamości wychowanków nie ulega on wszechobecnej stagnacji. Ośmiela się konfrontować sztywne zasady z rzeczywistością, co wzbudza zdecydowany sprzeciw personelu ośrodka. Jak nowy podopieczny poradzi sobie w tym zamkniętym systemie? Czy uda mu się wydobyć głęboko skrywane pragnienia zastraszonych dzieci?

 

Bezimienni to alegoryczna historia pełna zagadek, mroku i goryczy przerywanej wybuchami nerwowego śmiechu. Jednocześnie jednak mówi o uśpionych marzeniach, potrzebie bliskości i wolności.

Scenariusz musicalu jest owocem współpracy członków Teatru Franciszka i reżysera oraz dyrektora artystycznego Teatru.

 

Spektakl miał swoją premierę w ramach obchodów XVIII Dnia Papieskiego, organizowanego przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” odbywającego się pod hasłem Promieniowanie Ojcostwa.

 

Zadanie współfinansowane z budżetu miasta Katowice.

długi_pas_postaci_(Copy).jpg